پنیر سوخاری چیست و چگونه تهیه میشود !

مجموعه :آشپـزی

پنیر سوخاری چیست و چگونه تهیه میشود !

Fried Cheese Photo

پنیر سوخاری چیست و چگونه تهیه میشود !

در این پست از سایت به شما طریقه ی درست کردن پنیر سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد

مواد لازم پنیر سوخاری :

روش تهیه پنیر سوخاری :
*. آکاایران : پنیر را به هشت قسمت مثلثی تقسیم کنید و کنار بگذارید.بر روی یک ورقه کاغذ روغنی، یک بشقاب یا یک کاسه کوچک، آرد و خردل را با هم الک کنید.
*. در یک کاسه کوچک دیگر، تخم مرغ و شیر و در کاسه سوم، خرده نان و فلفل ها را مخلوط کنید.هر تکه پنیر را با ترکیب آرد بپوشانید.
*. در مخلوط تخم مرغ زده و سپس در خرده نانها بغلطانید، یک بار دیگر آنرا در تخم مرغ و خرده نان بزنید.روغن را در ظرف گود و کوچکی داغ کنید.
*. (یا در سرخ کن) و پنیرها را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در آن قرار دهید تا قهوه ای/ طلایی شوند.
*. برای گرفتن روغن اضافه، آنها را روی یک حوله کاغذی بچینید، سپس با سبزیجات معطر تازه تزیین نموده، با سس تند سرو نمایید.

خواص خردل :
*. دانه های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا ۳ ، آهن ، روی، پروتئین و فیبر خوراکی هستند. به علاوه برای افرادی که بد اشتها هستند، دانه های خردل واقعا می توانند کمک کننده باشند. برای رفع بد اشتهایی توصیه می شود که مقداری دانه خردل سیاه را با شیر مخلوط کنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا آن را بنوشید.
*. اگر از سردردهای میگرنی رنج می برید، سری به خردل بزنید، چون دانه های خردل آرام بخشی موثر برای کاهش تعداد دفعات سردردهای میگرنی هستند.دانه های خردل همچنین برای گوارش و هضم فوق العاده سودمند هستند، چون سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می دهند. این دانه ها همچنین برای زنان یائسه که مشکل خواب دارند، مفید است.

مواد لازم :

پنیر کامبر ۵۰۰گرم

آرد سفید دو قاشق سوپ خوری

پودر خردل دو قاشق چای خوری

تخم مرغ یک عدد

شیر دو قاشق سوپ خوری

خرده نان نصف فنجان

پودر فلفل قرمز یک چهارم قاشق چایی خوری
پودر فلفل سیاه یک چهارم قاشق چایی خوری

روغن ۱۰۰ گرم

سبزیجات معطر تازه ۱۰۰گرم

 

روش تهیه پنیر سوخاری :

۱ : پنیر را به هشت قسمت مثلثی تقسیم کنید و کنار بگذارید.بر روی یک ورقه کاغذ روغنی، یک بشقاب یا یک کاسه کوچک، آرد و خردل را با هم الک کنید.
۲٫ در یک کاسه کوچک دیگر، تخم مرغ و شیر و در کاسه سوم، خرده نان و فلفل ها را مخلوط کنید.هر تکه پنیر را با ترکیب آرد بپوشانید.
۳٫ در مخلوط تخم مرغ زده و سپس در خرده نانها بغلطانید، یک بار دیگر آنرا در تخم مرغ و خرده نان بزنید.روغن را در ظرف گود و کوچکی داغ کنید.
۴٫ (یا در سرخ کن) و پنیرها را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در آن قرار دهید تا قهوه ای/ طلایی شوند.
۵٫ برای گرفتن روغن اضافه، آنها را روی یک حوله کاغذی بچینید، سپس با سبزیجات معطر تازه تزیین نموده، با سس تند سرو نمایید.

خواص خردل :

۱٫ دانه های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا ۳ ، آهن ، روی، پروتئین و فیبر خوراکی هستند. به علاوه برای افرادی که بد اشتها هستند، دانه های خردل واقعا می توانند کمک کننده باشند. برای رفع بد اشتهایی توصیه می شود که مقداری دانه خردل سیاه را با شیر مخلوط کنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا آن را بنوشید.
۲٫ اگر از سردردهای میگرنی رنج می برید، سری به خردل بزنید، چون دانه های خردل آرام بخشی موثر برای کاهش تعداد دفعات سردردهای میگرنی هستند.دانه های خردل همچنین برای گوارش و هضم فوق العاده سودمند هستند، چون سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می دهند. این دانه ها همچنین برای زنان یائسه که مشکل خواب دارند، مفید است.

منبع: آکرین

 

 

 

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل 

ارسال نظر

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گالری عکس

سریال و فیلم

X بستن تبلیغات