مکان های دیدنی ایران در عید نوروز ۹۱

مجموعه :مطالب جدید

iran eydoone 300x188 مکان های دیدنی ایران در عید نوروز 91

دیدن چهار فصل در یک محدوده جغرافیایی آرمان هر گردشگری است که…

 دیدن چهار فصل در یک محدوده جغرافیایی آرمان هر گردشگری است که آن را می تواند در سرزمین بلوط و برف و سرزمین گنج های آشکار ایران تجربه کرد.
در این گزارش آمده است : اطلاق نام ‘ سرزمین تابش مستقیم’ نخستین بار از سوی محققان و متخصصان معروف رشته گلکاری و گیاه شناسی هلندی به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا به چهارمحال وبختیاری صورت گرفت. سرزمین ‘ آبشار های مینیاتوری ‘ را نیز اول بار نویسندگان فرانسه و اروپا در سال ۲۰۰۲ در سفر کاروان کتاب ایران و فرانسه به چهارمحال و بختیاری به این استان نام نهاد و در کتاب ‘ سفر به سرزمین مینیاتور ‘ به نیکی از آبشارهای زیبای آن یاد کرد.
این گزارش می افزاید : چهار محال و بختیاری در فلات مرکزی ایران با جاذبه های طبیعی فراوان از جمله ابشارهای زیبا از مکان های مورد علاقه گردشگران طبیعت است. چه اینکه چهارمحال وبختیاری دارای جاذبه های طبیعت گردی فراوانی است به گونه ای که در آستانه فصل بهار در منطقه چمن گلی و صمصامی در شهرستان کوهرنگ همزیستی برف و گیاه را به راحتی می توان مشاهده کرد و در حالی که منطقه چمن گلی سرشار از گل های بانونه می باشد، در چند صد متری آن منطقه صمصامی پوشیده از برف زمستانی است.

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل 

ارسال نظر

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گالری عکس

سریال و فیلم

X بستن تبلیغات